phpRS
Dnešní datum: 03. 06. 2023  Hlavní stránka :: Seznam rubrik :: Download :: Weblinks  

Novinky
17.02.2011:

Zpráva o poměrech v NVÚ Minkovice !! Kopie důležitého samizdatu z roku 1984


19.08.2007: POZOR - VSTUP !
V hlavním menu je nově VSTUP pro psaní příspěvků. Uživatelské jméno je anonym a heslo též anonym. Po napsání příspěvku je nutno redakci o této skutečnosti poslat e-mail uveřejněný vlevo dole KONTAKT.

10.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - sobota
09.06.2007: 14. rockový Zelený tulipán - pátek
12.01.2007: POZOR POZOR !
Neplatné e-mailové adresy v komentářích a osobní invektivy budu nemilosrdně mazat!

06.12.2006: OpenOffice.Org slaví již šesté narozeniny !!!
Zapomeňte na Microsoft Office za víc jak 10.000 Kč! Zde jsou: Další podrobnější informace.

Kalendář
<<  ÄŚerven  >>
PoÚtStČtPáSoNe
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   

Nejčtenější články

Neexistuji vhodna data!


Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kdo je On-Line?
Neznámý čtenář

Informace o Free.cz

Aktuální hlavní informace

* Vrchní soud Olomouc potvrzuje zločineckou minulost pplk. JUDr. Jána Murčeka, vedoucího katedry střední policejní školy v Holešově!

Vydáno dne 14. 11. 2004 (8618 přečtení)

Je třeba SEDLAT! Přijďte na Václavské náměstí v Praze ve středu dne 17. listopadu 2004 od 10.00 hodin, vyjádřit vaši vůli a nespokojenost se stavem země a prací těch, jež jsou za tento katastrofální stav země a morálky odpovědni!

Požadujte u svých poslanců odvolání komunistického zločince Jána Murčeka, aby nemohl „učit nové policisty!“

Vrchní soud Olomouc potvrzuje zločineckou minulost

pplk. JUDr. Jána Murčeka,

vedoucího katedry střední policejní školy v Holešově!

Jan Šinágl

     To čeho byla přítomná veřejnost svědkem v budově VS Olomouc dne 10.listopadu 2004 bylo skutečně jen pro silné žaludky. Vedoucí katedry střední policejní školy ministerstva vnitra v Holešově pplk.JUDr.Ján Muček zažaloval pana Živana Loukotu pro urážku na cti, který se jí měl dopustit zveřejňováním nepravdivých informací o jeho minulosti. Soud uznal argumenty pan Loukoty a tím současně uznal a prokázal zločinnou, komunistickou minulost pplk.JUDr.Jána Murčeka – původem zemědělského technika. Vše začalo v roce 1997 – kolik statisíců korun se opět vyhodilo do vzduchu!

     Pplk.JUDr.Ján Murček vstoupil do KSČ 24.6.1969, do SNB nastoupil 1.9.1969, až do 1.9.1989 byl náčelníkem OO-VB Přerov. Na ukázku jeho schopností a charakteru snad postačí toto – když byl paní Annou Hučinovou požádán o povolení účasti jejího syna Vladimíra Hučína na pohřbu svého otce, Murček použil jen jedno slovo - “VEN!“ (Vladimír Hučín se tenkrát nacházel v jednom z nejtěžších vězení v Minkovicích a zbývalo mu z trestu 2,5 roku už jen 3 měsíce – psal se rok 1986!) Murčekův obhájce JUDr. Věroslav Alan „exceloval“ způsobem hodným kocourkovských učitelů – při čtení a zdůvodňování obžaloby i svými úvahami a zjevem.

     Zde několik ukázek: Murček nesouhlasil se sovětskou okupací, nedával vodu sovětským vojákům, byl kádrová rezerva a tak se prý pro jistotu před povýšením nechal přeložit do Holešova! Originály či kopie dokumentů předložené mu soudcem tvrdohlavě považoval za podvrhy a na logické otázky předsedy senátu JUDr. Jana Zavrtálka (viz příloha), odpovídal hloupě, či jen koukal…vše je zaznamenáno a nebýt to děsivou tragédií a skutečností, bylo by to vhodné doplnění silvestrovského pořadu ČRO. Tento materiál bude šířen mezi mládeží a studenty – pro varování jejich a této země..  

     Občané, tento prokazatelný lump, gauner a zločinec nám 15 let po listopadu 1989 vychovává mladé policisty na policejní škole ministerstva vnitra! Vám to pořád ještě nevadí?! Podívejte se co vše vyplouvá na povrch z okolí premiéra Grosse! To  Vám také nevadí?! Murček a současný ředitel BIS Lang jsou odpovědni za „likvidaci“ kpt. Vladimíra Hučína, který na tyto lumpárny, zločiny a zločince chce před veřejným soudem v zájmu všech poukázat! Škodili a stále škodí této zemi a vám! I to vám  nevadí?! Za komunistů jste se chovali jako slouhové z přinucení – nyní tak činíte dobrovolně. Tento nemravný a bezcharakterní „člověk“ nyní odejde do naprosto nezasloužené penze, která bude jistě násobkem penze mnohých politických vězňů, škodil této zemi celý život a škodí i dnes! Vám a této zemi! Stále vám to nevadí??!!

     Pplk.JUDr.Ján Murček svými aktivitami významně pomáhal StB, kdy v důsledku jeho politických posudků docházelo při výsleších na StB k bití a mlácení odpůrců normalizace – viz případ Vladimíra Hučína.

     Pokud Vaší pasivitou připouštíte, že se takováto bezcharakterní a všehoschopná individua podílejí na řízení státu, pak se nedivte, že zde máme takový chaos a spoušť, kam se jen podíváte. Zajímáte se o ceny, jak je vše stále dražší, ale ne o příčiny. Nezasadíte-li se Vaší občanskou angažovaností o řešení těchto příčin – nebude na chleba, poroste kriminalita, bude bída - a komunisté se budou radovat. Komunisté umějí oslovovat a ovládat jenom chudé – a bídu tvořit! Když jsou u moci likvidují podnikatele, protože dobře ví jaké nebezpečí jim hrozí, je-li ve společnosti mnoho bohatých, které nemohou tak snadno jako chudé ovládat. Silný střední podnikatelský stav byl vždy velkým nebezpečím pro komunistickou ideologii!. Proto je i v dnešním postkomunismu jeho pohrobky likvidován. Nic jiného neumějí – dělali to celý život.

     Podívejte se kolem sebe jak se daří podnikatelům – a jak se daří úředníkům! Těm co tvoří hodnoty stále hůře a těm, kteří jejich tvorbu mají podporovat - a nečiní tak - stále lépe! To nemůže dopadnout a nedopadá dobře.

Je třeba SEDLAT! Přijďte na Václavské náměstí v Praze ve středu dne 17. listopadu 2004 od 10.00 hodin, vyjádřit vaši vůli a nespokojenost se stavem země a prací těch, jež jsou za tento katastrofální stav země a morálky odpovědni!

* * *

     Tento níže uvedený dopis byl přečten předsedovi Senátu JUDr. Janu Zavrtálkovi panem Živanem Loukotou. Soudce se ho po přečtení zeptal, zda-li chce vyjádřit podjatost proti jeho osobě. Pan Loukota odpověděl, že ne, protože jsou všude stejní soudci a nic by to nepřineslo a nevyřešilo.

      V Přerově dne 7.listopadu 2004

     Vážený pane LOUKOTA

     Jelikož jste dne 10.listopadu 2004 ve 13.45 předvolán k Vrchnímu soudu Olomouc ve věci komunistického zločince Jána MURČEKA, považuji Vám za nutné sdělit, že osoba soudce, který tuto Vaši záležitost má řešit, byla předmětem zpravodajského zájmu StB v Ostravě.

     Jedná se o bývalého soudce Krajského soudu v Ostravě JUDr. Jana ZAVRTÁLKA nar. 22.4.1947. Na tohoto soudce byly shromažďovány informace kompromitujícího charakteru a to za tím účelem, aby ho mohla StB využívat pro své zločinné aktivity v rámci boje proti třídnímu nepříteli. Tyto informace byly na jmenovaného získávány např. v r. 1988 – 1989 a to prostřednictvím jeho služebního telefonu č. 321. V té době tento soudce působil ve II.patře, č. dveří 126 v budově Krajského soudu v Ostravě. Předmětem zájmu StB byly především informace o homosexuálních stycích JUDr. Jana ZAVRTÁLKA s dalšími soudci a prokurátory, ale také s muži mladšími 18 let!

     Pane LOUKOTA, důkazy o této nemravné a kompromitující činnosti JUDr. Jana ZAVRTÁLKA se nacházejí v utajovaném trestním spise Okr. Soudu v Přerově pod č. IT 312/2001 na str. 428, 429, 430. Jedná se o záznam StB z akce s krycím názvem „PUDL“ č.j. OS-00/1442/I-01-89. Tyto dokumenty jsem v rámci protikomunistické odbojové činnosti zachránil před zničením, ale bohužel dne 7.března 2001 mi byly originály násilně odňaty zvláštním útvarem PČR při brutální domovní prohlídce v době, kdy bezpečnostní složky řízené politickými zájmy ČSSD a KSČM mne na základě vykonstruovaných obvinění odstranili z BIS, kde jsem jako důstojník téměř 10 let působil na úseku problematiky levicového extrémismu – terorismu, subverze a disfunkce státní správy. Uvedené dokumenty mám však naštěstí zálohované ve formě kopií. V daném případě jsem se stal nepohodlným, neboť jsem především upozorňoval na pronikání nebezpečných komunistických exponentů do státní správy včetně justice. Je ironií osudu, že v uvedeném trestním spise je i několik desítek záznamů týkajících se aktivit komunistického zločince Jána MURČEKA.

     Jak jistě víte, byl jsem téměř rok vazebně vyšetřován a nyní je soudní proces soustavně utajován. To co jsem Vám výše uvedl je pouze jeden z mnoha důvodů, proč je soudní proces vedený proti mé osobě s vyloučením veřejnosti.

     Pane LOUKOTA, informuji Vás o těchto věcech z toho důvodu, neboť mám zato, že bývalý komunistický soudce Krajského soudu v Ostravě JUDr. Jan ZAVRTÁLEK si s odstupem času již nemusí uvědomovat nebezpečnost počínání bývalé StB.

     Nechci v žádném případě nějak poškodit osobu JUDr. Jana ZAVRTÁLKA, ale naopak upozornit na nebezpečnou provázanost takových osob jako je komunistický zločinec Ján MURČEK a jeho spojenců z řad bývalé StB. Je přímo alarmující, že zločinec Ján MURČEK může dnes stále vychovávat na Střední policejní škole v Holešově mladé policisty.

     Také bych Vás rád upozornil na Vaši osobní bezpečnost, neboť aktivity, které provádíte jsou velmi nepříjemné někdejším komunistickým exponentům zakonzervovaným v bezpečnostních složkách, justici a na státních zastupitelstvích.

     Pane LOUKOTA, nenabádám Vás tímto k tomu, aby jste u chystaného soudního líčení navrhoval podjatost vůči soudci JUDr. Janu ZAVRTÁLKOVI, ale považoval bych za vhodné tohoto soudce na výše uvedené informace a důkazy upozornit.

     Mohu mimo jiné prokázat, že na Vrchním soudě v Olomouci působí řada bývalých komunistických kolaborantů, kteří svou justiční kariéru  budovali na aktivním členství v KSČ, kde se dokonce prezentovali jako lektoři KSČ, předsedové stranických organizací KSČ a tak pod.

     S pozdravem

     Vladimír Hučín v.r.

* * *


Připojuji několik aktuálních a doplňujících článků z poslední doby.

12.11.2004 MFDnes, Olomoucký kraj - strana 3

Společnost po patnácti letech

Česká společnost se s komunismem v žádném případě nevyrovnala a to je velká chyba. Veřejnost je zdevastovaná normalizací, která zasáhla všechny sféry života. Kdyby lidé mohli nahlédnout do nejrůznějších materiálů, které jsou i po patnácti letech tajné, tak by možná pětina společnosti nevolala po návratu starých pořádků. Ani listopadová revoluce nebyla úplně spontánní. Existují signály o tom, že byla připravená. Samozřejmě ne ve všem. Tehdejší šéf StB generál Lorenc byl velmi chytrý člověk. Věděl, že se starými komunisty to už dál není možné. Mladým, pragmatickým komunistům proto bylo potřeba zajistit beztrestnost a umožnit jim dostat se do ekonomické sféry, kde by mohli využít svých obrovských kontaktů z minula.

Autor: Vladimír Hučín, disident a antikomunista

* * *
Soud: Článek o Murčekově minulosti byl pravdivý

Nomenklaturní kádr s žalobou neuspěl

11.09.2002 14:04 - Učitel holešovské policejní školy misterstva vnitra Ján Murček byl podle pražského městského soudu nomenklaturním kádrem KSČ. Senát zamítl jeho žalobu proti vydavateli deníku MF DNES. Muž chtěl za článek z října 1997 o jeho komunistické minulosti omluvu.


Soud míní, že Murček, který se jednání neúčastnil, byl kádrem Obvodního výboru KSČ v Přerově. Senát došel k závěru, že pravdivé je i tvrzení listu, že si Murček "ušpinil ruce v politických procesech", protože připravoval pro Státní bezpečnost posudky na odpůrce režimu.

Soudkyně Dagmar Stamidisová konstatovala, že nejméně v jednom případě se tato skutečnost jednoznačně prokázala, a to u Vladimíra Hučína. V soudním spise je totiž posudek pro StB na Hučína, pod nímž je Murček podepsán.

Hučín se po listopadu 1989 stal důstojníkem BIS. Nyní čelí obžalobě ze sedmi činů, vinu ale popírá.

Murčekův právní zástupce Věroslav Alan před soudem argumentoval s tím, že list zveřejnil osobní údaje klienta na základě dokumentů, které získal neoprávněně. Navíc podle něj šlo o padělky. Soud to ale neuznal.

Zda se Ján Murček odvolá k Vrchnímu soudu zatím není jasné.

ČTK

* * *

Komunističtí exponenti

pplk. JUDr. Ján Murček

pplk. JUDr. Ján Murček byl v 70 a 80. letech náčelníkem obv. odd. VB SNB. Byl významně angažován v KSČ, zpracovával posudky na odpůrce komunizmu. V případě VH vypracoval naprosto nepravdivý posudek, VH s tímto nesouhlasil a v průběhu výslechu byl na Stb v Ostravě opakovaně zbit. Na základě tohoto posudku byl VH dále v roce 1986 odsouzen k tzv. ochrannému dohledu po výkonu trestu v délce 20 měsíců.

Ján Murček se po 17.11.1989 přemístil do policejní školy v Holešově, kde spolu s dalšími příslušníky Stb se stal jedním z vedoucích představitelů této školy. S tímto VH nesouhlasil, aby podložil svá tvrzení, zveřejnil kádrové posudky, které zachránil před zničením Stb (viz. kopie). Tím se dostal do střetu s trestným činem ohrožování utajované skutečnosti a nezákonné nakládání s osobními daty. V průběhu šetření VH upozornil na to, že Ján Murček z titulu své funkce zabránil např. v roce 1982 trestnímu stíhání libijských pilotů, kteří byli v Přerově na vojenském letišti cvičeni k útoku na Izrael (viz protokol). Na VH jsou Jánem Murčekem soustavně podávány podněty k trestnímu stíhaní. 

Ján Murček prochází opakovaně trestním spisem a byl předmětem zpravodajského zájmu v souvislosti s levicovým extrmismem a Stb.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Jan Šinágl | Počet komentářů: 88 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: PUP, E-MAIL, ČTK

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
Kdo bude bez našeho souhlasu a bez změn šířit zde uveřejněné materiály, stává se naším nejlepším přítelem!
© 1949 ÷ 2007, POPPER Univerzál Projekt. Všechna práva vyjražena,